(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Drukarki kart plastikowych

W dzisiejszych czasach karty plastikowe są już używane niemal wszędzie. Możemy przekonać się o tym na własne oczy, patrząc w portfel, gdzie znajduje się szereg różnych kart umownych, ubezpieczeniowych, klubowych, rabatowych lub reklamowych.

 

Zastosowanie kart plastikowych jest oczywiście znacznie szersze. Warto wspomnieć o kartach używanych w transporcie publicznym, kartach żywieniowych, a także kartach plastikowych z programami lojalnościowymi, które pomagają producentom lub sieciom handlowym w walce o klienta dotrzymywać kroku nie tylko trendom, ale także konkurencji. Ponadto karty lojalnościowe mogą łączyć solidną mozaikę nawyków konsumenckich lub preferencji klienta, wynikiem czego może być bardziej ukierunkowana oferta marketingowa i ostatecznie wyższy zysk.

Karty plastikowe radzą sobie nie tylko z wyzwaniami marketingowymi

Karty plastikowe z paskiem magnetycznym lub chipem zbliżeniowym nie muszą wspierać tylko konkurencyjność handlowców. Mogą nawet mieć technologicznie wyższe ambicje. Mowa o kartach identyfikacyjnych umożliwiających szybką i niezawodną identyfikację posiadacza karty, a także inteligentnych kartach dostępu, które pozwolą wybranym osobom na wejście do zwykłych lub chronionych przestrzeni firmy. Lista wykorzystania kart plastikowych byłaby dosyć długa, ale co ważniejsze, karty plastikowe w każdej chwili mogą stać się również waszym asem w rękawie. Wystarczy tylko uzyskać odpowiedni model drukarki kart plastikowych.

Drukarki kart plastikowych Evolis i Zebra? Dobry wybór

Oferta drukarek jest szeroka. Drukarki marek Evolis i Zebra mogą być rozsądnym wyborem, oferują szereg kompaktowych modeli do pełnokolorowych i monochromatycznych wydruków termotransferowych lub transferowych. Drukarki z pośrednim retransferowym drukiem są idealną odpowiedzią na najbardziej wymagające wymagania, gdy drukowanie kart plastikowych ma zbliżyć się do jakości fotograficznej. Standardowe wymagania dotyczące jakości wydruku zaspokoją modele drukarek z bezpośrednim drukiem. Oprócz tego można polegać na intuicyjnych, łatwych w obsłudze drukarkach, które nie powodują problemów nawet technicznie mniej doświadczonym użytkownikom.

Dzięki Windows drivery w drukarkach Zebra propozycja wydruku jest nieskomplikowana, jeżeli wiecie, jakie logo, zdjęcia, napisy, kody kreskowe lub inne dane powinny posiadać wasze karty plastikowe, to można je przygotować w kilka minut. Zadowoleni będziecie też z drukarek Evolis. Jednak, o czym jeszcze nie wspominaliśmy, podczas wyboru drukarki należy zwrócić uwagę na ilość kart, które te urządzenia są w stanie wydrukować oraz na możliwość drukowania dwustronnego.

Wybierzcie drukarkę szytą na miarę

Rzeczywista liczba wydruków jest logicznie jednym z najbardziej decydujących kryteriów przy wyborze urządzenia. Powód jest prosty. Nie każda drukarka kart plastikowych jest zbudowana tak, aby była w stanie wydrukować duże ilości.

Drukarki Evolis Zenius Classic lub Zebra ZXP Series 3 mogą z łatwością obługiwać 4 lub 5 setek kart plastikowych rocznie, ale zmagać się z kilkaset tysiącami kart jest już wyzwaniem dla solidniejszych modeli drukarek, takich jak Zebra ZXP Series 7, Evolis Primacy lub Evolis Expert. Zupełnie inne są drukarki Evolis Quantum2, które są w stanie wydrukować ponad 1 000 czarno-białych kart lub około 125 kolorowych kart na godzinę.

Jeśli chodzi o drukowanie dwustronne, nie trzeba się tym zajmować, jeśli macie w planie drukować tylko jedną stronę karty i nie zmienicie tej decyzji w najbliższej przyszłości. Również nie trzeba się zajmować drukowaniem dwustronnym, jeśli musicie wprowadzić do obiegu dwustronne karty plastikowe, ale będzie chodzić o niewielką ilość, więc ręczne obracanie i wkładanie kart do drukarki jednostronnej nie będzie stanowiło problemu. W przypadku wszystkich innych alternatyw, czyli podczas drukowania setek lub tysięcy ilości kart plastikowych rocznie, oczywiście potrzebna jest drukarka umożliwiająca drukowanie dwustronne.