(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Jak dobrać odpowiedni wkład?

Od czasu do czasu każdy właściciel drukarki musi poradzić sobie z wymianą tonera lub kartridża atramentowego. Kiedy drukarka ogłosi pusty toner lub zbliżający się koniec kasety atramentowej, czy wiedzą Państwo, jaki wkład wybrać?

Rzeczy, które wydają się skomplikowane, mogą ostatecznie być proste. By jak najbardziej ułatwić Państwu wybór tonera lub wkładu atramentowego, przedstawiamy 3 scenariusze, zgodnie z którymi wybór odpowiedniego wkładu będzie przebiegać płynnie i szybko.

Rodzaj wkładu jest podany, nie trzeba więc się nim martwić

Zasadniczo zdecydowałeś się na rodzaj wkładu przy zakupie drukarki, więc pod tym względem wszystko jest oczywiste. Drukarki wykorzystujące technologię atramentową druku po prostu wymagają kartridże atramentowe, jeśli Państwo przy zakupie wybrali urządzenia z laserową technologią druku, to trzeba sięgnąć po toner. Jeżeli Państwo nie mają pewności co do technologii urządzenia, to należy zapoznać się z instrukcją obsługi dostarczoną przy zakupie drukarki.

Marka tonera / kartridża atramentowego nie namiesza Państwu w głowie

Kwestia marki wkładów atramentowych lub tonerów jest podobna do ich rodzaju. Markę oryginalnego wkładu będą w praktyce Państwo wybierać zgodnie z marką zakupionej drukarki. W tym momencie pojawia się pytanie dotyczące zastosowania alternatywnych, a więc kompatybilnych tonerów lub wkładów.

Oryginalne czy kompatybilne?

Jak już wspomniano, podczas wyboru tonera lub wkładu atramentowego do drukarki, są do dyspozycji 2 możliwości. Mogą Państwo kupić oryginalny wkład produkowany bezpośrednio przez producenta drukarki lub wkład kompatybilny.

Każdy producent drukarki próbuje w pewien sposób stworzyć „nacisk” na użytkownika, by w jego urządzeniach używane były tylko oryginalne wkłady. Należy jednak obiektywnie stwierdzić, że z punktu widzenia właściwości jakościowych nie są wkłady kompatybilne gorsze, mają one bowiem co najmniej porównywalne parametry jak ich wersje oryginalne. Różnica w cenie często jest ogromna.

Niezależnie od tego, na którą możliwość zdecydują się Państwo, trzeba wiedzieć, że w żadnym przypadku nie wykonają Państwo błędny krok. Zarówno wkłady oryginalne, jak i kompatybilne gwarantują wysoką jakość druku. Jednak by mieć 100% pewność co do jakości wkładów kompatybilnych trzeba szukać informacji, czy spełniają one wymagania międzynarodowej normy ISO 9001.

Wybierać można również według wydajności

Jeżeli starają się Państwo osiągnąć ekonomicznego drukowania, to oprócz ceny wkładu należy śledzić również dane dotyczące wydajności podane w opisie tonerów lub kaset atramentowych, chodzi o wskazanie całkowitej liczby wydrukowanych stron.

W ofercie mogą więc Państwo znaleźć tonery lub kartridże atramentowe o różnych pojemnościach i wydajnościach. Należy jednak pamiętać o tym, że podana jest tylko przy 5% pokryciu strony. A przy wyborze właściwego wkładu trzeba też pamiętać o tym, że najtańszy toner nie zawsze musi być optymalnym wyborem. Dlatego powinni Państwo wygodę danego wkładu do drukarki sprawdzać prostym obliczeniem. Cena wkładu / wydajność wkładu = cenie 1 wydruku. To proste obliczenie pomoże Państwu określić, który wkład do drukarki naprawdę warto kupić. Przyjrzyjmy się więc teraz, jak wybór właściwego wkładu wygląda w praktyce.

INSTRUKCJA, JAK DOBRAĆ WKŁAD

  1. Mam pusty wkład i znam jego oznaczenie

Jeżeli posiadacie pusty wkład atramentowy lub toner, to są Państwo w stanie wyczytać oznaczenie, będzie to naprawdę szybki proces wyboru i zamówienia wkładu, który można mieć w domu w ciągu dwóch dni. Co należy zrobić?

Nic trudnego, wystarczy, kiedy oznaczenie wkładu podają Państwo w polu wyszukiwania. Nie trzeba do systemu wyszukiwania podawać rodzaju lub marki drukarki, tak samo na boku można zostawić filtr kolorów. System zrobi wszystko za Was, pokazując wyniki, w ramach których uzyskacie ofertę oryginalnych lub kompatybilnych wkładów do drukarki.

System wyszukiwania potrafi zaoferować tonery lub kartridże atramentowe nawet wtedy, gdy oznaczenie jest niekompletne. Jeżeli z kasety odczytacie tylko kod numeryczny, system go zidentyfikuje i zaoferuje kilka alternatywnych wkładów z takim oznaczeniem. Wytłumaczymy to sobie na prostym przykładzie. Na pustej kasecie tonera znajdują się numery 3380. Po wprowadzeniu kodu do pola wyszukiwania otrzymacie oryginalny lub kompatybilny toner czarny Brother TN-3380.

  1. Nie znam oznaczenie wkładu, ale znam model i markę producenta drukarki

Nie martwcie się, nawet jeżeli nie znają Państwo oznaczenia wkładu, wystarczy podać markę i model drukarki, można postępować w jednakowy sposób podczas wyboru odpowiedniego tonera lub kasety atramentowej. Jedyna różnica polega na tym, że zamiast kodu lub oznaczenia wkładu w pole wyszukiwania podaje się markę i model drukarki. System również w tym przypadku przedstawi Państwu odpowiednią ofertę oryginalnych lub kompatybilnych tonerów.

  1. Próbuję sam, ale wybór jest duży i nie jestem pewien

Zasadniczo nic nie stoi na przeszkodzie znaleźć odpowiedni wkład na naszej stronie, wpisując rodzaj tonera lub wkładu atramentowego (oryginalnego lub kompatybilnego), należy zaznaczyć wybrany kolor w filtrze, kliknąć producenta i być może sortować według popularności, od najtańszego lub od najdroższego produktu. Wynik wyszukiwania po wprowadzeniu tych parametrów najprawdopodobniej zaoferuje od razu kilka produktów. Obejrzenie całej oferty, produkt po produkcie, zabierze Państwu cenne minuty, które można wykorzystać w bardziej rozsądny sposób. Nasze wyszukiwanie jest bardzo dokładne i niezawodne. Więc nie ma najmniejszego powodu do używania tak skomplikowanej alternatywy w celu znalezienia odpowiedniego wkładu. Zwłaszcza wtedy, kiedy Państwo w dowolnym momencie mogą skorzystać z naszych usług.

Pomożemy i doradzimy Państwu w wyborze

Nie znacie rodzaju kartridża ani rodzaju drukarki?

Zadzwońcie do nas, my poradzimy Wam, jak można wszystko stwierdzić.  

Czy mają Państwo problemy z wyborem wkładu? Zapraszam do kontaktu z nami. Pomożemy wybrać oryginalny lub kompatybilny wkład, który będzie odpowiadać wymaganiom drukarki, jak i Państwu. Skontaktujcie się z nami, dzwoniąc pod numerem +48 718 810 504 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail obchod@cdrmarket.cz.