(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Jak zrobić i wydrukować naklejki w domu?

Uważam, że naklejki, z wyjątkiem firm transportu miejskiego, kochają wszyscy. Chociaż prawdą jest, że dziesiątki naklejek z charakterem reklamowym na przystankach komunikacji miejskiej nie wyglądają najbardziej estetycznie i zasłaniają widok, to naklejki we właściwych rękach i właściwym miejscu mogą czynić cuda. Jeśli nie wiecie, jak wydrukować naklejki, doradzimy wam.

Naklejki oferują mnóstwo inspiracji

Dla dzieci naklejki są powodem do zabawy, dla dorosłych mogą być szybkim źródłem cennych informacji. Naklejki mogą ostrzegać przed niebezpieczeństwem, potrafią oferować ważne kontakty, ale mogą też z łatwością służyć do łatwego etykietowania przechowywanych materiałów lub artykułów spożywczych. Kreatywne naklejki mogą iść jeszcze dalej, zamieniając pozornie nieistotne przedmioty w niezapomniane elementy.

Wspaniałym przykładem jest amerykańska firma Folgers produkująca i sprzedająca kawę, która doprowadziła wszystko do perfekcji, kiedy naklejkami zamieniła pokrywy kanalizacyjne w kubki czarnej kawy. Pozostaje jednak pytanie, czy w ten sposób zmienione pokrywy kanalizacyjne oferują równie przyjemny zapach. Oczywiście w domu przygotowane naklejki nie będą miały takich ambicji, ale mogą zaciekawić i być przydatne.

Jak wydrukować naklejki

Produkcja naklejek nie jest trudna i praktycznie każdy może sobie z tym poradzić. Oczywiście nie mamy na myśli drukowania naklejek przeznaczonych do naklejek na pojazdy, znaki świetlne lub witryny sklepowe, gdzie bez doświadczonych profesjonalistów z odpowiednim wyposażeniem po prostu nie da się tego zrobić. Ale jeśli waszym priorytetem jest szybkie i tanie drukowanie mało wymagających naklejek, to nie ma sprawy.

Cały żart polega po prostu na wyborze odpowiedniej drukarki i materiału, na którym zostaną wydrukowane naklejki. Zobaczmy więc, jakie możliwości mamy do dyspozycji. Jeśli chodzi o wyposażenie techniczne, to do drukowania naklejek w zasadzie można używać zarówno drukarek laserowych, jak i drukarek atramentowych. Drukarki atramentowe zazwyczaj oferują wyższą jakość druku, ale te naklejki mogą mieć trudności z tuszem w wilgotnym otoczeniu.

Rozwiązaniem może być ich laminowanie, ale jeśli nie macie pod ręką laminatora, drukarka z technologią drukowania laserowego, która jest bardziej wodoodporna i stabilna w drukowaniu, dobrze wam posłuży. W pomieszczeniu nie trzeba martwić się ze zwiększoną wilgotnością, używając spokojnie drukarki atramentowej do drukowania naklejek. Ale jeszcze nie rozmawialiśmy o tym, na jakim materiale można drukować naklejki, więc szybko to naprawmy.

Papier, folia, etykiety samoprzylepne – istnieje więcej możliwości

Do produkcji naklejek w domu nie są potrzebne drogie i specjalne materiały. Wystarczy matowy lub błyszczący samoprzylepny papier fotograficzny albo można sięgnąć po folię samoprzylepną. Samodzielnym rozdziałem podczas drukowania naklejek są etykiety samoprzylepne. Ich zaletą jest różnorodność kwadratowych i prostokątnych kształtów, które nie wymagają przycinania.

Nie powinniśmy owszem zapominać o designie naklejek. Ten będzie kwestią waszych umiejętności graficznych. Możecie bawić się z wyglądem naklejek w płatnym programie graficznym, jednak uważamy, że w tworzeniu pomysłów na naklejki domowe mogą pomóc również bezpłatne alternatywy takie jak Silhouette Studio lub Adobe Photoshop.