Opis produktu ASUS ROG Strix G16 185-G61-NEBULA008W G614FM-NEBULA008W Laptop, R9-9955HX, 16", 2560x1600, 32GB, 1TB, RTX 5060, W11H, Gray, 2R
| Výrobce | AMD |
| Typ CPU | AMD Ryzen 9 |
| Generace CPU | AMD řady 9000 |
| Přesný model | R9-9955HX |
| Zákl.frekvence jádra CPU (GHz) | 2,5 |
| Počet jader | 16 |
| Kapacita přesná (GB) | 1TB |
| Herní provedení | Ano |
| Podsvícení klávesnice | Ano |
| Typ obrazovky | LCD IPS/PLS/WVA |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 240 |
| Konektor DisplayPort | Ne |
| Konektor HDMI | Ano |
| Verze HDMI | Verze 2.1 |
| Webkamera | Ano |
| Výkon napájecího zdroje (W) | 280 |
| Napájecí konektor | 6.0 mm |
| Model notebooku | G614FM |
| Typ notebooku | Herní notebook |
| Displej - úhlopříčka [palce] | 16 |
| Displej - velikost | 16" |
| Displej - typ | Antireflexní |
| Displej - rozlišení | 2560x1600 |
| Paměť - velikost (GB) | 32 |
| Počet paměti RAM | 32GB (2x 16GB) |
| Typ paměti | DDR5 |
| Rozměry paměti | SODIMM |
| Paměť - počet slotů celkem | 2 |
| Paměť - rychlost | 5600 |
| Paměť - maximální velikost | 64 |
| Disk - typ | SSD |
| Optická mechanika | Ne |
| Čtečka karet | Ne |
| Grafická karta | NVIDIA |
| Modelová řada GPU | NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB |
| Polohovací zařízení | TouchPad |
| Rozlišení webkamery | 1080p |
| Čtečka čipových karet | Ne |
| Čtečka otisku prstů | Ne |
| Displej - dotykový | Ne |
| Dotyk aktivní pero (v balení) | Ne |
| USB 3.x (počet) | 2 ks |
| USB 3.x | Ano |
| USB 2.0 (počet) | 0 ks |
| USB 2.0 | Ne |
| USB 3.x Type-C (počet) | 0 ks |
| USB 3.x Type-C | Ne |
| Thunderbolt 4 / USB 4 (počet) | 2 ks |
| Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C | Ano |
| Thunderbolt 3 (kompatibilní) | Ano |
| Výstup VGA | Ne |
| Výstup DVI | Ne |
| Výstup mini/micro HDMI | Ne |
| Výstup mini DisplayPort | Ne |
| Sériový port | Ne |
| Konektor RJ45 | Ano |
| Bluetooth | Ano |
| Wi-Fi | Ano |
| WiDi | Ne |
| Express card | Ne |
| TPM 2.0 | Ano |
| Operační systém | Windows 11 Home |
| MS Office | Ano |
| Barva | Šedá |
| Hmotnost přesná (kg) | 2,5 |
| Hmotnost | Standardní od 2,01 do 2,5 kg |
| Baterie - články | 4 články |
| Typ baterie | Li-Ion (Lithium-iontová) |
| Záruka notebooku | 2R |
| Typ SSD | M.2 |
| Ethernet | 1 Gbs |
| Datové sítě | Nepodporuje |
| NFC | Ne |
| Audio 3,5mm jack | Ano |
| Výška (mm) | 264 |
| Šířka (mm) | 354 |
| Hloubka (mm) | 22,6-30,4 |
| Paměť | 8 |
| Max.frekvence jádra CPU (GHz) | 5,4 |
| Obnovovací frekvence (Hz) | 500 |
| Baterie - kapacita (Wh) | 90 |
| CPU s podporou AI | Ne |
| Bluetooth verze | 05.III |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E 802.11ax |
| Power Delivery - USB-C | Napájení a DisplayPort |
| Konstrukce notebooku | Klasická konstrukce |
| Numerická část | Ne |
| Thunderbolt 5 | Ne |
| MS GamePass Trial | 3 měsíce |
| NPU - počet TOPs | Nepodporuje |
ASUS ROG Strix G16 (2025) G614
* listwa świetlna Aura Sync
* ROG Intelligent Cooling
* MUX Switch + NVIDIA® Advanced Optimus
* technologia Overstroke
* klawisz Copilot
System operacyjny: Windows 11 Home
Procesor: AMD Ryzen 9 9955HX (16 rdzeni, 32 wątków, 2,5/5,4 GHz, 64 MB cache)
Pamięć: 2x 16GB DDR5-5600 SO-DIMM
Liczba slotów (łącznie/wolne): dwa sloty DDR5 SO-DIMM z obsługą dwóch kanałów (2/0)
Maksymalna wielkość: 64GB
Dysk twardy: 1TB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD
Gniazda rozszerzeń dysku twardego: 2x M.2 SSD
Napęd optyczny: nie
Czytnik kart pamięci: nie
Wyświetlacz: 16" 2,5K (2560x1600, WQXGA) 16:10 antyrefleksyjny IPS, 100% DCI-P3, 500 nitów, 240Hz, G-Sync, ROG Nebula
Karta graficzna: NVIDIA® GeForce RTX™ 5060, 8GB GDDR7
Audio: 2x głośnik ze Smart Amplifier, Dolby Atmos; mikrofon, AI do redukcji szumów
Kamera internetowa: 1080p FHD
Urządzenie wskazujące: Touchpad
Podświetlana klawiatura: 4-strefowa RGB
Klawiatura numeryczna: nie
Czytnik linii papilarnych: nie
Sieć: 10/100/1000Mb/s
Komunikacja bezprzewodowa: WLAN + Bluetooth (Wi-Fi 6E, 802.11ax 2*2 + Bluetooth® 5.3)
Porty USB:
* 1x USB 4 typu C z obsługą DisplayPort™/power delivery/ G-SYNC (prędkość przesyłu danych do 40 Gb/s)
* 1x USB 4 typu C z obsługą DisplayPort™/ G-SYNC (prędkość przesyłu danych do 40 Gb/s)
* 2x USB 3.2 Gen 2 typu A (prędkość przesyłu danych do 10 Gb/s)
Inne porty:
* 1x 3,5mm złącze audio combo
* 1x HDMI 2.1 FR
* 1x RJ45 LAN
* 1x złącze zasilania
Bateria: 90Wh, 4S1P, 4-komorowa Li-ion
Zasilanie: 6mm 280W AC
Bezpieczeństwo: ochrona hasłem administratora systemu BIOS i hasłem użytkownika, Trusted Platform Module (Firmware TPM)
Kolor: Eclipse Gray
Wymiary: 354x264x22,6-30,4mm
Waga: ok. 2,5kg
Gwarancja: 2 lata
Dwuletnia premium gwarancja ASUS Pick-up and Return dla firm i osób prywatnych ZA DARMO.
Szczegóły znajdziesz tutaj: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Ofertę kompatybilnych rozszerzeń do standardowej gwarancji znajdziesz w powiązanych produktach.
* listwa świetlna Aura Sync
* ROG Intelligent Cooling
* MUX Switch + NVIDIA® Advanced Optimus
* technologia Overstroke
* klawisz Copilot
System operacyjny: Windows 11 Home
Procesor: AMD Ryzen 9 9955HX (16 rdzeni, 32 wątków, 2,5/5,4 GHz, 64 MB cache)
Pamięć: 2x 16GB DDR5-5600 SO-DIMM
Liczba slotów (łącznie/wolne): dwa sloty DDR5 SO-DIMM z obsługą dwóch kanałów (2/0)
Maksymalna wielkość: 64GB
Dysk twardy: 1TB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD
Gniazda rozszerzeń dysku twardego: 2x M.2 SSD
Napęd optyczny: nie
Czytnik kart pamięci: nie
Wyświetlacz: 16" 2,5K (2560x1600, WQXGA) 16:10 antyrefleksyjny IPS, 100% DCI-P3, 500 nitów, 240Hz, G-Sync, ROG Nebula
Karta graficzna: NVIDIA® GeForce RTX™ 5060, 8GB GDDR7
Audio: 2x głośnik ze Smart Amplifier, Dolby Atmos; mikrofon, AI do redukcji szumów
Kamera internetowa: 1080p FHD
Urządzenie wskazujące: Touchpad
Podświetlana klawiatura: 4-strefowa RGB
Klawiatura numeryczna: nie
Czytnik linii papilarnych: nie
Sieć: 10/100/1000Mb/s
Komunikacja bezprzewodowa: WLAN + Bluetooth (Wi-Fi 6E, 802.11ax 2*2 + Bluetooth® 5.3)
Porty USB:
* 1x USB 4 typu C z obsługą DisplayPort™/power delivery/ G-SYNC (prędkość przesyłu danych do 40 Gb/s)
* 1x USB 4 typu C z obsługą DisplayPort™/ G-SYNC (prędkość przesyłu danych do 40 Gb/s)
* 2x USB 3.2 Gen 2 typu A (prędkość przesyłu danych do 10 Gb/s)
Inne porty:
* 1x 3,5mm złącze audio combo
* 1x HDMI 2.1 FR
* 1x RJ45 LAN
* 1x złącze zasilania
Bateria: 90Wh, 4S1P, 4-komorowa Li-ion
Zasilanie: 6mm 280W AC
Bezpieczeństwo: ochrona hasłem administratora systemu BIOS i hasłem użytkownika, Trusted Platform Module (Firmware TPM)
Kolor: Eclipse Gray
Wymiary: 354x264x22,6-30,4mm
Waga: ok. 2,5kg
Gwarancja: 2 lata
Dwuletnia premium gwarancja ASUS Pick-up and Return dla firm i osób prywatnych ZA DARMO.
Szczegóły znajdziesz tutaj: https://www.asus.com/cz/event/bezstarostny_servis
Ofertę kompatybilnych rozszerzeń do standardowej gwarancji znajdziesz w powiązanych produktach.















