(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Wybieramy odpowiednią drukarkę etykiet

Drukarki etykiet to specjalne urządzenia, które raczej nie znajdują wykorzystania w domu, ale w biurach, firmach i w sektorach przemysłowych są niezastąpione. Sięgając po drukarkę etykiet, zakładacie, że swoimi parametrami jest w stanie wypełniać zadania w 100%.

Ekstremy nigdy nie są dobre

W firmach, tak samo jak w biurach, przy wyborze drukarki etykiet spotykamy się często z dwoma ekstramami. Pierwszy to przesadny wysiłek zaoszczędzenia pieniędzy za wszelką cenę. Dla dobrze działającej firmy, która handluje towarami i ma tysiące produktów w asortymencie lub codziennie obsługuje dziesiątki, setki zamówień, które muszą być jak najszybciej dostarczone niecierpliwemu klientowi, powolna drukarka etykiet adresowych, kodów kreskowych lub etykiet papierowych z ważnymi informacjami jest po prostu do niczego. W takich przypadkach wysiłek zaoszczędzenia pieniędzy jest mniej skuteczny i ostatecznie oznacza stratę finansową dla firmy.

Niepotrzebna jest również bardzo wydajna drukarka etykiet papierowych, która w środowisku małej firmy lub biura z zespołem 3 czy 4 pracowników z trudem znajduje zastosowanie. Rozważając więc zakup odpowiedniej drukarki etykiet papierowych, idealny będzie złoty środek, warto jednak wziąć pod uwagę przysłowie: "nie jesteśmy na tyle bogaci, aby kupować tanie rzeczy".

Oferta drukarek etykiet jest szeroka

Wybór odpowiedniej drukarki etykiet jest pod wieloma względami podobny do wyboru drukarki lub etykietownicy, na który zwracaliśmy uwagę już w poprzednich artykułach. Chociaż chodziło o ręczną etykietownicę i zwykłą drukarkę, podstawowe wskazówki i polecenia, o których wspominaliśmy, nie straciły nic ze swojej aktualności, można je więc uogólnić i wykorzystać do wyboru optymalnej drukarki etykiet. Częstotliwość i liczba wydruków, porównanie funkcji drukarki etykiet, rozdzielczość lub łączność urządzenia mogą mieć decydujące znaczenie przy wyborze drukarki etykiet.

Na rynku istnieją dziesiątki różnych drukarek etykiet różnych marek. Możemy wymienić na przykład firmę PARTEX, SEIKO, BRADY, CASIO, TSC lub HONEYWELL. Doskonałe parametry posiadają również drukarki etykiet BROTHER, DYMOZEBRA. Jakie kryteria powinna spełniać i jakie funkcje powinna oferować drukarka dla mniejszej firmy lub małej grupy roboczej i co powinna być w stanie zrobić drukarka etykiet papierowych przeznaczona dla przemysłu? Możliwości drukarek etykiet pokażemy wam na konkretnych modelach trzech ostatnich wymienionych marek.

Drukarki Brother i Dymo idealne dla małych firm

Drukarki i inne urządzenia firmowe są zazwyczaj dostosowane do wyższych obciążeń niż urządzenia przeznaczone do sporadycznego użytkowania w domu. Tak samo jest z drukarkami etykiet. Ich wyposażenie i parametry muszą być wystarczające do większych nakładów drukowania, które oczywiście nie mogą być porównywalne z objętościami potrzebnymi w sektorach przemysłowych. Tego nikt nie oczekuje od drukarek etykiet przeznaczonych dla małych firm, ich ambicje są gdzie indziej.

W biurach i małych firmach ciekawym rozwiązaniem może być niezawodna Brother QL-800 QL800YJ1 umożliwiająca drukowanie w kolorze czarnym lub czerwonym bez użycia atramentu. Ta drukarka może drukować jakościowe, czytelne etykiety papierowe różnego rodzaju o wielkości od 12 do 62 mm. W razie potrzeby można mieć z ciągłej rolki do dyspozycji etykietę o długości do jednego metra. Drukarka komunikuje się z systemami komputerów, Mac, Android, iPhone i iPad. A ponadto można skorzystać z oprogramowania P-touch Editor, które służy do tworzenia etykiet i automatycznego cięcia etykiet.

Podobną, lecz nieco droższą alternatywą jest drukarka etykiet Dymo LabelWriter 450 S0838780. Nawet w tym przypadku można polegać na szybkim i jakościowym drukowaniu etykiet adresowych, wysyłkowych lub etykiet do segregatorów. Drukarka oferuje prostą obsługę, która nie sprawi trudności nawet mniej doświadczonym użytkownikom.

Drukarki etykiet Zebra reprezentują najwyższą jakość dla przemysłu

Wymaganiom segmentu przemysłowego doskonale odpowiada kilka modeli, ale nas szczególnie zaciekawiła elegancka Zebra DT drukarka etykiet ZD620, która należy do jednych z najszybciej drukujących urządzeń. I to nie wszystko.

Na uwagę zasługuje też praktyczny, prosty 10-przyciskowy interfejs użytkownika, a zadowoleni będziecie również z kompatybilności drukarek z możliwością zarządzania drukarką etykiet bezpośrednio z cloudu.

Drukarka etykiet umożliwia kreatywne i ekonomiczne drukowanie w przemyśle, ale można ją używać wszędzie tam, gdzie ilość drukowanych materiałów jest duża.