(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Ciekawostki o drukarkach, o których dotąd nie wiedzieliście

Jeśli do tej pory myśleliście, że dziedzina drukowania jest nudna, przekonamy was o tym, że tak nie jest. Będziecie zaskoczeni, ile ciekawych informacji i faktów można znaleźć na temat drukarek lub druku.

 

Manchester City cieszył fanów nawet dzięki firmie Brother

Najlepsza rozgrywka piłkarska w Anglii – Premier League z dwudziestką klubów, to jedna z najlepszych lig świata. Za sukcesem klubów piłkarskich trzeba widzieć znaczne pieniądze pochodzące od sponsorów znanych marek. Podczas gdy niektóre kluby europejskie nie zmieniają sponsorów przez wiele lat, inne zmieniają je częściej.

Tak czy inaczej, czy wiedzieliście, że firma japońska Brother produkująca drukarki, sprzęt biurowy, oryginalne tonery, kartridże atramentowe i produkty przemysłowe w przeszłości sponsorowała słynny Manchester City? A nie chodziło o umowę krótkoterminową, ponieważ gracze klubu biegali po boiskach krajowych, jak i zagranicznych, w koszulkach z logo Brother wspaniałych 12 lat.

Książki mają większą ilość rekordów

Świat druku jest nierozerwalnie związany z drukowaniem książek. Nic więc dziwnego, że w naszym artykule dotyczącym ciekawostek nie zabraknie najmniejszej i największej drukowanej książki na świecie.

Autorem najmniejszej książki na świecie jest Anatoly Konenko z Rosji specjalizujący się tworzeniem miniaturowych rzeczy. W jego portfolio znajdują się również skórzane buty, które są mniejsze niż zapałka lub portret A. S. Puszkina na ziarnie ryżu, czy też inne portrety stworzone na pestkach jabłek.

My oczywiście będziemy interesować się przede wszystkim najmniejszą książką na świecie w postaci drukowanej. Anatoly Kokenko został zainspirowany przez światowej sławy rosyjskiego pisarza Antona Pawłowicza Czechowa i postanowił wydać jego dzieło Kameleon. Jakie są parametry książki? Książeczka ma rozmiar 0,9 x 0,9 mm i została wydrukowana w limitowanej edycji 100 sztuk, z czego połowa jest w języku angielskim, a połowa w języku rosyjskim. Książka ma 30 stron, każda strona zawiera 11 linii i trzy kolorowe ilustracje, wszystko to znajduje się w książce oprawionej w złoto, srebro lub skórę.

Dla porównania największa książka na świecie "This the Prophet Mohamed" została zaprezentowana publiczności w Dubaju, ma rozmiar 5 m x 8,06 m, waży około 1500 kg i zawiera 429 stron.

Najszybszą drukarkę na świecie posiada firma HP

Księga Rekordów Guinnessa zawiera setki ciekawostek, dziwactw i rekordów, które szokują lub mile zaskakują. Wszystkie rekordy zorganizowane są w rozdziały faktyczne, takie jak Wszechświat, Planeta Ziemia, Istoty ludzkie, Fantastyczne umiejętności, Nauka i technika, Sztuka i media, Sport.

Z naszego punktu widzenia, w kategorii Nauka i technika, ciekawa jest informacja dotycząca najszybszej drukarki na świecie.

Pierwszeństwo należy wielofunkcyjnej drukarce Officejet Pro X, która bez najmniejszych problemów potrafi wydrukować do 70 stron na minutę. W praktyce drukarka dzięki niekonwencjonalnej konstrukcji ze stałą głowicą drukującą, która się nie porusza, może drukować jedną stronę w mniej niż sekundę. Drukarki Officejet Pro X renomowanej firmy HP są dostosowane do wymagań małych i średnich firm.

Czy myśleliście kiedyś o cenie atramentu?

Wszyscy wiemy o nim, wielu z nas korzysta z jego usług niemal codziennie, ale niewielu z nas podejrzewa lub zdaje sobie sprawę, że cena atramentu jest znacznie wyższa niż wartość bardziej atrakcyjnych towarów płynnych, razem z czarnym złotem. Ropa jest najbardziej rozpowszechnionym towarem w handlu międzynarodowym, jednak wiele czynników wpływa na jej cenę. Można na przykład wymienić kurs dolara, popyt na surowiec i trwające napięcia polityczne na świecie.

Atrament oczywiście nie podlega takim wpływom, pomimo to jego cena jest znacznie, znacznie wyższa. Podczas gdy np. baryłka ropy (około 159 litrów) kosztuje obecnie w przybliżeniu 60 USD, to litr atramentu do drukarki kosztuje kilkaset euro.