(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Czy wiesz czym różnią się taśmy do drukarek etykiet Brother P-Touch?

Drukarki etykiet Brother P-Touch są idealne do etykietowania i organizacji w różnych środowiskach przemysłowych, biurowych i domowych. Jednak czy wiesz, co oznaczają te wszystkie litery w nazwach różnych linii taśm produkowanych przez firmę Brother? Chętnie wyjaśnimy to w tym artykule i doradzimy, które taśmy wybrać do konkretnego zastosowania.

 

Drukarki etykiet Brother P-Touch

Drukarki Etykiet Brother P-Touch nadają się do rutynowego etykietowania kabli, przewodów, skrzynek elektrycznych, ale także do oznaczania różnych przedmiotów w biurach lub domach, takich jak teczki z plikami, meble, kosze, a nawet narzędzia ręczne. Do wyboru są drukarki stacjonarne lub przenośne, z klawiaturą lub bez, z wyświetlaczem lub bez - zdecydowanie jest w czym wybierać.

Jakie są rodzaje taśm?

Aby móc w pełni wykorzystywać drukarki etykiet, musimy oczywiście zakupić do nich taśmy. Wszystkie one sprzedawane są w postaci wkładów, które wkłada się do drukarek. Taśmy do drukarek etykiet Brother P-Touch wykonane są z różnych materiałów, mają różne rozmiary i kolory, ale mają też coś wspólnego, a mianowicie to, że zostały specjalnie zaprojektowane i starannie przetestowane, aby wytrzymać najtrudniejsze warunki. Dzięki doskonałej odporności na wodę, ścieranie, chemikalia, ekstremalne temperatury, wilgoć i promieniowanie UV/słoneczne, taśmy te nigdy Cię nie zawiodą. Oczywiście w ofercie znajdziesz oryginalne taśmy od oficjalnych producentów, ale są też taśmy kompatybilne. Te różnią się jedynie ceną, ale ich jakość jest równie wyjątkowa. Przedstawmy więc linie produktów i ich oznaczenia...

 • Seria TZe/TZ (standardowa)
  • Standardowe taśmy TZe i TZ są najczęściej stosowane i służą do drukowania etykiet samoprzylepnych do znakowania na płaskich, gładkich powierzchniach. W odróżnieniu od etykiet papierowych są one bardzo trwałe i wytrzymają kilka lat na płaskich powierzchniach.
  • Nadają się na przykład do znakowania półek, mebli, komputerów i innych urządzeń elektrycznych. Przylegają idealnie na powierzchniach takich jak metale, szkło, plastik czy karton.
 • Seria TZe-S/TZ-S (mocny klej)
  • Taśmy TZe-S lub TZ-S dzięki mocnemu klejowi nadają się do znakowania na powierzchniach teksturowanych. Podobnie jak standardowe etykiety TZe/TZ są one laminowane, dzięki czemu są bardzo odporne na wpływy środowiska.
 • Seria TZe/TZ-FX (elastyczna)
  • Czy oznaczenie kabli, rur lub innych okrągłych obiektów jest dla Ciebie priorytetem? W takim razie ten typ etykiet jest dla Ciebie. Są one bardzo elastyczne i laminowane, dzięki czemu nadają się dla elektryków i innych rzemieślników. Łatwo przylegają do okrągłych lub innych nierównych powierzchni.
 • Seria HSe (folia termokurczliwa)
  • Oznaczone jako HSe, są wykonane wyłącznie z folii termokurczliwej i nadają się do oznaczania kabli. Po wydrukowaniu, paski te nakłada się na kabel i po podgrzaniu pistoletem grzewczym, kurczy się on i przylega do kabla.
 • Seria TZe/TZ-SE (uszczelnianie)
  • Te taśmy z linii produktowej TZe/TZ-SE to tzw. zabezpieczające taśmy uszczelniające, po odklejeniu taśmy następuje nieodwracalne jej uszkodzenie, po czym nie można jej ponownie przykleić i pozostaje widoczne miejsce, w którym taśma była przyklejona.
 • Seria TZe/TZ-FA (do wprasowania)
  • Dzięki tym taśmom będziesz mógł ozdobić np. koszulkę z imieniem. Wystarczy wprasować taśmę na dowolną odzież lub tkaninę za pomocą żelazka.
 • Seria HGe/HGeS (high speed - szybkie drukowanie)
  • Ten typ taśm jest bardzo podobny do taśm TZe/TZ ze standardowym klejem i równie dobrze nadaje się do płaskich i gładkich powierzchni. Jedyną różnicą jest szybkość drukowania symboli na etykiecie, stąd Brother nazywa ten typ "high speed".
 • Seria TZe-R (taśmy tekstylne)
  • Nielaminowane taśmy tekstylne o aksamitnej powierzchni oznaczone są jako TZe-R. Możesz użyć tych taśm do ozdobienia każdego prezentu, a nawet produktu rzemieślniczego.
 • Seria FLe (flagi)
  Taśmy FLe firmy Brother w kształcie flag nadają się do oznaczania kabli i przewodów. Kaseta zawiera wstępnie przycięte nielaminowane etykiety, które są szybkie i łatwe w montażu.

 

Co jeszcze powinieneś brać pod uwagę, dobierając taśmy do swojej drukarki etykiet?

Najważniejszym parametrem jest to, jak szeroką taśmę może zadrukować Twoja drukarka. Taśmy dostępne są w szerokościach 6, 9, 12, 16, 18, 24 i 36 milimetrów. Dlatego przy wyborze skup się przede wszystkim na tym aspekcie.

Długość drukowanych etykiet można ustawić indywidualnie. Całkowita długość standardowych taśm wynosi 8 metrów, w przypadku serii HSe taśma mierzy 1,5 metra, a w przypadku taśm STe - 3 metry.

Drugim parametrem jest oczywiście kolor taśmy. Każda taśma przeznaczona jest do druku etykiet o określonym kolorze na określonym podłożu.

Przy najczęściej stosowanej taśmie TZe-231/TZ-231 wydrukujemy etykietę z czarnym tekstem na białym tle i odwrotnie - przy TZe-325/TZ-325 wydrukujemy etykietę z białym tekstem na czarnym tle. Istnieje jednak wiele kombinacji kolorystycznych, nie tylko czarno-biała. Wśród nich są na przykład także taśmy o kolorach fluorescencyjnych oznaczone jako "sygnałowe" nadające się do druku naklejek ostrzegawczych. Można je rozpoznać po tym, że po klasycznym oznaczeniu TZe/TZ występuje litera B, C lub D. Na przykład taśma o nazwie TZe-C41/TZ-C41.

Osobną grupę stanowią również taśmy o metalicznych kolorach. Można je rozpoznać po oznaczeniu TZe/TZ-M (np . TZe-M911/TZ-M911).

 

 

Mamy nadzieję, że po naszym artykule będziecie nieco lepiej zaznajomieni z oznaczeniami taśm etykietujących Brother P-Touch. Jeśli chcielibyście Państwo uzyskać jakiekolwiek porady w tej lub innej kwestii, zapraszamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.