(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Dokąd z pustym tonerem

Każdy właściciel drukarki musi zajmować się wymianą tonera w mniej lub bardziej regularnych odstępach czasu. Podczas gdy zwracamy należytą uwagę na wybór nowych wkładów, losami pustych zbytnio się nie przejmujemy. Z ręką na sercu. Co robicie z pustymi tonerami lub kartridżami atramentowymi z waszych drukarek?

Mamy nadzieję, że większość z was podchodzi odpowiedzialnie do utylizacji pustych tonerów i kaset atramentowych. Lub chcecie przynajmniej spróbować, dlatego też czytacie ten artykuł. Macie absolutną rację. Wszyscy musimy dbać o środowisko i pomimo to, że puste tonery i wkłady atramentowe należą do odpadu problematycznego, możemy rozwiązać ten problem inaczej, niż wyrzucając wkłady do kosza.

Toner i kartridże atramentowe nie należą do pojemników na odpady

Pomysł wyrzucenia kartridża atramentowego lub tonera do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne jest być może bardzo kuszący, ale jeśli chcecie pozbywać się pustych pojemników ekologicznie i z szacunkiem dla środowiska, to szybko o tym zapomnijcie. Bowiem chodzi o jeden z najgorszych scenariuszy, nawet jeśli w ten sposób praktycznie nie naruszycie prawa. Ale nie o to tutaj chodzi.

Imaginacyjne niebo pustych wkładów może z odrobiną dobrej woli wyglądać zupełnie inaczej. Proszę o uwagę. Pojemnik z tuszem lub toner pomimo to, że są wykonane głównie z tworzywa sztucznego, nie należą do żółtego pojemnika. A jeśli nawet zawierają różne elementy, takie jak chip, nie zawsze mogą być przekazane do odpadów elektrycznych.

Idealnym rozwiązaniem jest zwrócenie pustych wkładów, oryginalnych lub kompatybilnych tonerów, do punktów zbiórki lub sprzedawcy kaset. To samo oczywiście dotyczy oryginalnych i kompatybilnych kartridżów atramentowych. Rozważyć można też odnowienie oryginalnych tonerów, co należy do jednych z najbardziej ekologicznych sposobów obchodzenia się z pustymi wkładami.

Renowacja tonera jest w porządku, ale może mieć słabe strony

Renowacja toneru, czyli uzupełnienie toneru i ewentualnie wymiana części zużytej, jest niewątpliwie doskonałym pomysłem na ograniczenie produkcji odpadów. Oczywiście tylko w rękach poważnej firmy z odpowiednim know-how i zapleczem technicznym. W przeciwnym razie słaba jakość wydruku może być najmniejszym problemem, który będzie was martwił. Jeśli dojdzie do amatorskiej renowacji toneru, może zepsuć się drukarka. W przypadku nowych drukarek naprawa gwarancyjna może być w związku ze stosowaniem takich wkładów sporna, ponieważ nie wszyscy usługodawcy usług serwisowych akceptują stosowanie takich tonerów.

Punkt zbiórki to dobry wybór

Punkt zbiórki w przypadku odpadów musi dotrzymywać odpowiednie przepisy. Jeśli zwrócicie pusty kompatybilny toner lub kasetę atramentową, to macie pewność, że wkład zostanie zutylizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami. Ta możliwość pozbycia się pustych wkładów zbliża się już do optymalnego pomysłu na "niebo wkładów".

Jedynym problemem może być duża odległość punktu zbiórki od miejsca zamieszkania, co może zniechęcić do wizyty na placu zbiórki, wyrzucając toner do śmieci. Właśnie w takich sytuacjach przydatna może być możliwość przekazania pustych wkładów sprzedawcy.

Toner wysyłacie z powrotem i nie przejmujecie się więcej

W CDRmarket jesteśmy też zobowiązani do odpowiedzialności i ochrony środowiska, dlatego oferujemy możliwość przesłania pustych kompatybilnych lub oryginalnych tonerów do naszego oddziału w Pilźnie. Pustych tonerów i kartridżów atramentowych pozbywamy się ekologicznie we współpracy z autoryzowanym partnerem. Jednak w związku z wysłaniem pustych tonerów mamy jedną prośbę. Przed wysyłką wkładów prosimy o kontakt z naszym pracownikiem. Ma to swoje uzasadnienie. W ramach kontaktu telefonicznego uzgodnicie sposób dostawy i adres.