(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Drukarki etykiet? Dobry wybór dla instalatorów sieci telekomunikacyjnych i elektryków

Mówiąc o drukarkach, zazwyczaj wyobrazimy sobie zwykłe biura ze stołami, komputerami i kilkoma praktycznymi urządzeniami. Ale nie dajcie się zwieść. Drukarki to nie tylko przywilej wyposażenia biurowego.

Drukarki etykiet są niezastąpioną częścią wyposażenia pracowników terenowych

Profesjonalne drukarki etykiet zapewniają wspaniałe usługi pracownikom w wielu branżach. Wyjątkiem oczywiście nie są monterzy sieci telekomunikacyjnych i elektrycy, dlatego dziś omówimy właśnie urządzenia przeznaczone dla tych specjalnych branż. Powód jest prosty. Poręczne przenośne drukarki etykiet zakończą chaos skrzynki przyłączeniowej pełnej nieoznakowanych kabli, umożliwiając szybkie, wyraźne oznaczenie innych elementów elektrycznych, takich jak sterowniki, moduły, zasilacze, wyłączniki, listwy zaciskowe, sieciowe bloki rozdzielcze, moduły przekaźników czy złącza.

Z drukarkami związanych jest mnóstwo korzyści, ponieważ urządzenia te nie tylko ułatwiają pracę, ale co najważniejsze, dzięki tworzeniu trwałych, dobrze widocznych i czytelnych etykiet, minimalizują ryzyko obrażeń lub możliwego nieprawidłowego podłączenia komponentów elektrycznych lub telekomunikacyjnych.

Byłoby jednak wielkim błędem myśleć, że wszystkie drukarki etykiet są jednakowe. Podobnie jak w przypadku zwykłych drukarek biurowych, porównując różne modele drukarek etykiet, bardzo szybko zauważycie, że mogą się one radykalnie różnić od siebie. Nie tylko pod względem łatwości użytkowania i jakości wyników drukowania.

Wskazówka: Wybieramy odpowiednią drukarkę etykiet

Oferta ręcznych drukarek etykiet jest szeroka

Inteligentne, wydajne stacjonarne drukarki etykiet oferują niezawodne i jakościowe drukowanie od kilkuset do tysięcy etykiet dziennie, ale ręczne drukarki etykiet są znacznie lepsze do drukowania etykiet w terenie.

Oczywiście istnieje wiele wskazówek dotyczących odpowiedniego urządzenia. Elektrycy i monterzy mogą liczyć na ręczną drukarkę etykiet Brother PT-H110, ale wspaniałą inspiracją może być również ręczna drukarka etykiet BMP™21 Plus o trwałej konstrukcji. Drukarka etykiet umożliwia automatyczne formatowanie etykiet w celu identyfikacji przewodników, rozdzielnic, listw zaciskowych i etykiet na różne inne produkty lub komponenty. Przydają się 104 symbole dla aplikacji elektrycznych, transmisji danych, inteligentnych domów i BHP. Drukarka etykiet posiada również akumulator litowo-jonowy, który w terenie nie zawiedzie cię.

Strzałem w dziesiątkę mogą być również inne drukarki etykiet

Odpowiadającą mobilność posiadają również etykiety przenośne w praktycznych kuferkach. Idealnym przykładem takiego urządzenia jest profesjonalna drukarka etykiet Brother PT-E300VP lub drukarka BMP™71 z metodą termotransferowego druku firmy Brady. Drukarka wyposażona jest w szereg inteligentnych funkcji, dlatego jest w stanie natychmiast wydrukować różne rozmiary i rodzaje etykiet, w tym koszulki termokurczliwe czy etykiety samoprzylepne do oznaczania kabli. Drukarka etykiet BMP™71 z interfejsem użytkownika WYSIWYG  (What You See Is What You Get, czyli "to, co widzisz, dostajesz") ma wbudowane ustawienia dla Telecom/DataCom. Oczywiście istnieje możliwość podglądu przed drukowaniem, pełnowartościowa klawiatura QWERTZ i technologia "Smart touch cell" do szybszej i łatwej obsługi menu.

Drukarka etykiet ma podświetlany wyświetlacz, automatyczne obcinanie taśmy i zapewnia 200 MB pamięci w celu przyspieszenia procesu drukowania poprzez dostęp do przechowywanych szablonów. Można ich przechowywać w pamięci do 100 000. No i ostatecznie nie można pominąć trwałego bloku ładowania Ni-MH umożliwiającego drukowanie etykiet kiedykolwiek i gdziekolwiek.