Gdzie postawić drukarkę? Doradzimy wam!

Dzięki wieloletniemu rozwojowi i innowacjom obecne drukarki mogą pochwalić się profesjonalną jakością druku, która idzie w parze z szybkością druku. Drukarki będą oczywiście cieszyć się szeregiem przydatnych funkcji, a także ergonomicznym designem i kompaktowymi wymiarami. Drukarki nie zajmują dużo miejsca, ale by praca z nimi była naprawdę przyjemna i prosta, podczas ich umieszczania powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych wskazówek.

Na początek warto wiedzieć, że należy zwrócić uwagę na właściwe umiejscowienie drukarki także z innych powodów. Chociaż wielu z was może nie być tego w pełni świadomych, wybór odpowiedniego miejsca jest ważny nie tylko z praktycznego punktu widzenia, ale także z punktu widzenia bezproblemowej pracy i ogólnej żywotności drukarki. Nowoczesne drukarki umożliwiające dwustronne drukowanie, kopiowanie, skanowanie czy faksowanie, przedstawiają urządzenia wymagające pod względem konstrukcyjnym, nic więc dziwnego, że ich największymi wrogami są kurz, wilgoć i częste zmiany temperatur.

Drukarkę należy postawić w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza z dala od grzejnika

Nadmierne zakurzenie może powodować zwiększone zużycie drukarki, ale może też powodować wytwarzanie niepożądanej elektryczności statycznej, która znów może prowadzić do powstania szeregu nieprzyjemnych efektów. Z powodu częstych i znacznych zmian temperatur może znów dochodzić do kondensacji. Wilgoć na poszczególnych częściach urządzenia może spowodować zwarcie lub inne uszkodzenie drukarki, dlatego wskazówka dotycząca umieszczenia drukarki w miejscu, które eliminuje te czynniki, nie jest zaskakująca.

Ale nie martwcie się. W zwykłych domach i biurach drukarka nie musi radzić sobie w tak ekstremalnych warunkach, więc drukarka będzie miała wystarczająco dużo miejsca na zwykłym biurku. Ponadto na biurku może być pod ręką nie tylko drukarka wielofunkcyjna, ale także dokumenty biurowe, koperty i inne przydatne drobiazgi, które mogą być przechowywane w szufladach.

Ale nie tylko biurko może być odpowiednie

Dużą zaletą drukarek ze wbudowanym Wi-Fi jest możliwość współdzielenia jednego urządzenia z wieloma osobami. Na przykład rodzina w domu lub koledzy w biurze. Jednak na pierwszy plan wysuwa się kolejna zaleta tych urządzeń. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz mieć drukarki na biurku, możesz umieścić ją prawie gdziekolwiek. Nie ogranicza cię żaden kabel połączeniowy, dlatego drukarkę wielofunkcyjną z modułem Wi-Fi można postawić gdzieś na półce w sąsiednim pomieszczeniu. Oczywiście pod warunkiem, że półka nie pęknie pod jej ciężarem.

Szukając miejsca na drukarkę, należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden czynnik, a jest nim hałas drukarki. Prawdopodobnie nie musisz martwić się wyższym hałasem drukarki w biurze domowym, ponieważ jest znacznie mniej zadań drukowania w porównaniu do środowiska korporacyjnego i za pomocą cichego trybu lub innych środków można zredukować hałas drukowania do minimum. Wręcz przeciwnie, w zespołach roboczych i dużych obiektach firmowych sytuacja z hałasem jest nieporównywalnie inna, dlatego warto zwrócić na nią uwagę.

Drukarki w biurach nie mogą utrudniać pracy

Duże nakłady druku w biurze wielu użytkowników są niewątpliwie rozpraszające. Chociaż umieszczenie drukarki w łatwo dostępnym miejscu w biurze stworzy w przybliżeniu takie same warunki do pracy z urządzeniem dla wszystkich użytkowników drukarki, problem z hałasem pozostanie. Jedynym sposobem uniknięcia zakłóceń jest umieszczenie urządzenia w korytarzu lub innym pomieszczeniu, które do tego zostanie przeznaczone.

Ta alternatywa jest również interesująca z innego punktu widzenia. Jak wielu z was wie, na jakość proszku tonera w kasetach lub w atramencie we wkładach atramentowych ma duży wpływ prawidłowe przechowywanie. A właśnie w specjalnym pomieszczeniu z umieszczoną drukarką firmową można stworzyć idealne warunki nie tylko do drukowania dokumentów, ale także do przechowywania tonerów i kartridża.