(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Klejenie i łączenie materiałów może być bardzo proste

Jeżeli szukacie oryginalnych produktów do niezawodnego klejenia lub przemysłowego łączenia materiałów, mamy dla was doskonałą wskazówkę. Można sięgnąć po kleje i taśmy firmy 3M.

Kleje i taśmy klejące z portfolio 3M należą do najlepszych obecnie oferowanych na rynku. Nic więc dziwnego, że z tymi produktami niejednokrotnie, nie zdając sobie z tego sprawy, spotykamy się praktycznie na co dzień. Kleje 3M można znaleźć w samochodach, komórkach i w wielu innych urządzeniach czy przyrządach, ale najprawdopodobniej są również używane przez waszego dentystę.

Klejenie z warsztatu firmy 3D naprawdę można zastosować na szerokiej gamie produktów, aplikacji lub podłoży w sektorach przemysłowych, a także w zwykłych warunkach domowych, co było również jednym z powodów, dlaczego te produkty wprowadziliśmy do oferty. Omówmy więc zwięźle konkretne metody łączenia, które mogą zastąpić przemysłowe kleje i taśmy klejące i materiały, w których mogą nam pomóc.

Spawanie i inne metody łączenia mechanicznego nie są już potrzebne

W postaci klejów przemysłowych lub taśm ma dużą konkurencję nie tylko tradycyjne spawanie, ale także inne często stosowane mechaniczne metody łączenia materiałów. W tym nitowanie, przykręcanie czy lutowanie. Oczywiście od razu powiemy wam dlaczego. Spawanie to niezawodny i odporny mechanicznie sposób łączenia materiałów, jednak nie zawsze można go zastosować przy łączeniu produktów wykonanych z różnych metali. Przykładem jest łączenie wyrobów wykonanych ze stali i aluminium. Jednak kleje przemysłowe, tak samo jak taśmy klejące dwustronne 3M, nie będą miały problemów z tymi różnorodnymi materiałami metalicznymi, zapewniając doskonałe połączenie z odpowiednią wytrzymałością mechaniczną połączeń.

Kleje i taśmy klejące mogą oczywiście mieć przewagę nawet podczas łączenia materiałów za pomocą śrub i nitów. Śruby są powszechnie stosowane, ale aby produkty były ze sobą połączone, muszą mieć wywiercone otwory. W przypadku nitowania połączenie dwóch produktów lub komponentów może skomplikować złożone podejście. Kleje i taśmy klejące 3M eliminują konieczność wiercenia otworów i zapewniają łatwą aplikację nawet w miejscach z problematycznym dostępem.

Wartością dodaną płynnych klejów jest możliwość wnikania do połączeń z wypełnieniem niechcianych szczelin. Ponadto mogą pełnić funkcję uszczelnienia wraz z klejeniem. Podczas łączenia produktów jednym ciosem zabijesz dwie muchy. Należy jednak wspomnieć również o tym, że taśmy klejące można wykorzystać nie tylko do klejenia. Doskonałym przykładem są wielokolorowe taśmy elektroizolacyjne, które można wykorzystać nie tylko do standardowych funkcji, ale także do oznaczania kabli. Oczywiście możliwości taśm na tym się nie kończą. Do dyspozycji są różnorodne odblaskowe taśmy konturowe nadające się do znakowania pojazdów oraz wiele innych ciekawych klejów i taśm 3M.

Klej i taśmy klejące 3M poradzą sobie z dowolnym materiałem

Omawialiśmy już klejenie metali, ale dzięki klejom i taśmom klejącym 3M nie pozostajemy tylko u tego materiału. Wspaniałe usługi zapewnią nawet z tradycyjnymi materiałami, takimi jak drewno, tekstylia, skóra i kamień, ale można ich użyć również do klejenia zwykłych twardych technicznych tworzyw sztucznych lub do łączenia produktów z tworzyw sztucznych o niskiej energii powierzchniowej (LSE). Dzięki klejom i taśmom z naszej oferty można obsługiwać produkty wykonane z polipropylenu, polietylenu lub styropianu.