(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Kyocera – światowa czołówka techniki biurowej

Japońska firma Kyocera wprowadziła do regionu Europy Środkowej zaplecze silnej, szanowanej na całym świecie firmy i stosunkowo szerokiego portfolio wysokiej jakości produktów. Oprócz efektywnych ogniw słonecznych, telefonów komórkowych lub wysokiej jakości noży ceramicznych, na szczególną uwagę zasługują nowoczesne drukarki i wyrafinowane urządzenia wielofunkcyjne, które pomagają zespołom i poszczególnym osobom bezkompromisowo sprostać nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom. 

Kyocera oczami historii

Firma Kyocera została założona w 1959 roku przez Dr. Kazuo Inamorim jako Kyoto Ceramic Co. sp. z o.o., jednak w tym okresie sam założyciel nie miał pojęcia, że jego firma będzie w przyszłości należeć do światowych czołówek dostawców drukarek i rozwiązań biurowych. Kyocera, tak samo jak wiele innych znanych firm – np. Brother, początkowo specjalizowała się w produkcji zupełnie innych produktów.

W przypadku Kyocery chodziło przede wszystkim o produkcję ceramiki strukturalnej. Obudowy ceramiczne, izolatory lub precyzyjne części elektroniczne z warsztatu firmy Kyocera były synonimem jakości i stopniowo dodawano do nich kolejne ciekawe produkty, z których zasługują na wyróżnienie noże ceramiczne.

Drukarki laserowe, cyfrowe kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne pojawiły się później

Na początku 90 lat ubiegłego stulecia Kyocera zaczęła się specjalizować w produkcji drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. W 2000 roku powstało przedsiębiorstwo zależne  Kyocera Mita Corporation, którego pochodzenie można w pewnym sensie uznać za jeden z ważnych kamieni milowych firmy. Bowiem Kyocera Mita Corporation w zasadzie umożliwiła wspólny rozwój zarządzania i przetwarzania dokumentów w środowisku sieciowych systemów informatycznych, podczas gdy Kyocera Mita oferuje również kompleksowe rozwiązania obejmujące drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie dokumentów ze szczególnym uwzględnieniem niezawodności i jakości przy bardzo niskich kosztach eksploatacji. Wszystko to z uwzględnieniem środowiska, które w centrum uwagi Kyocera było od samego początku.

W kwietniu 2012 roku Kyocera Mita zmieniła nazwę - Kyocera Document Solutions, ale oczywiście ta zmiana nie miała wpływu na jakość produktów. Wręcz przeciwnie. Do dziś dnia japońskie drukarki i kserokopiarki Kyocera należą do najlepszych na świecie, o czym świadczą międzynarodowe nagrody.

Marka Kyocera poważnie traktuje swoich klientów i środowisko

Fani precyzyjnych, dobrze przemyślanych japońskich produktów marki Kyocera mogą spodziewać się ciekawych innowacji i pomysłów w regularnych odstępach czasu. Oczywiście wyjątek nie stanowi nawet obszar urządzeń drukujących i rozwiązań programowych.

Jak już wspomniano powyżej, wszystkie urządzenia Kyocera są projektowane z myślą o ochronie środowiska. Kiedyś profesjonaliści i laicy byli zafascynowani technologią drukarek ECOSYS, która nawet dzisiaj znacznie ogranicza wytwarzanie odpadów. Drukarki z tym oznaczeniem korzystają z usług cylindra drukarskiego z krzemem amorficznym, który jest znacznie twardszy i trwalszy w porównaniu do innych cylindrów drukarskich. Żywotność takiego cylindra jest znacznie dłuższa, a częstotliwość wymiany rzadsza.

Pozostaniemy jeszcze przez jakiś czas przy tonerach, ponieważ dzięki technologii ECOSYS wysiłki firmy Kyocera, mające na celu wyeliminowanie wpływu na środowisko, są dalekie od zakończenia. Należy również wspomnieć o tonerach energooszczędnych, które działają w temperaturach o 30 °C niższych niż produkty zwykłe, dzięki czemu zużywają znacznie mniej energii.

Wskazówka: Tonery KYOCERA oferują jakościowy druk przy bardzo niskich kosztach eksploatacji. Do wyboru są tonery oryginalne i kompatybilne.