(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Sprawdź, w jaki sposób rozróżnić oryginalne wkłady do drukarek od fałszywych

Fałszywe kasety to poważne ryzyko i zagrożenie dla drukarek. W odróżnieniu od oryginalnych wkładów mogą uszkodzić sprzęt drukarki i spowodować nieprzyjemne opóźnienia w procesach pracy. Dlatego nim użyjesz nowego wkładu, zawsze przekonaj się, że nie chodzi o podróbkę.

Jaka jest podróbka wkładu do drukarki

Podróbki i ponownie napełniane wkłady i tonery to zdecydowanie nie to samo. Odnowione kartridże to puste i ponownie napełnione kartridże i tonery oferowane pod własną marką, podczas gdy podróbki to niskiej jakości naśladowanie w oryginalnych opakowaniach.

Te niskiej jakości kartridże są produkowane tak, aby wyglądały jak oryginalne, a w celu zmylenia użytkowników są nielegalnie oferowane do sprzedaży pod markami. Na szczęście na podstawie pewnych cech można je wykryć, dzięki czemu można ich szerokim łukiem uniknąć.

Oryginalne kasety drukujące i podróbki

Może na pierwszy rzut oka tak nie jest, ale korzyści wynikające z zakupu oryginalnych kaset drukujących znacznie przewyższają widoczne oszczędności wynikające z zakupu podróbek. Oryginalna kaseta drukująca wyróżnia się znacznie wyższą jakością, a ponadto zapewnia niezawodne działanie przez cały okres użytkowania.

Wady podróbek polegają przede wszystkim na tym, że w porównaniu z oryginałem nie dają one takiej samej liczby wydruków jak oryginał.  A oprócz tego ich jakość jest stosunkowo niższa. Ale co najgorsze, użytkownicy podczas powtarzających się prób drukowania nie tracą tylko czasu, ale także papieru.

Podróbki są bardzo podobne do oryginałów

Nie zawsze jest to proste. Producenci podróbek do drukarek chcą mieć pewność, że ich produkty są wykonane bardzo podobnie do oryginałów, dlatego są często trudne do zidentyfikowania. Uważamy więc, że najważniejsze jest kupowanie wkładów do drukarek wyłącznie ze sprawdzonych źródeł.

Największą różnicę widać w jakości, która w przypadku podróbek z pewnością nie odpowiada wysokim standardom oryginalnego materiału produkcyjnego. Producenci oryginalnych wkładów inwestują znaczne sumy w badania i rozwój druku oraz przetwarzania obrazu. Oryginalny kartridż produkowany jest w dokładnie kontrolowanych warunkach, w których nie mogą się znajdować nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu, podobnie jak podczas produkcji chipa.

Jak odróżnić oryginalne wkłady od podróbek

Oryginalne kartridże HPoznaczone unikalnym kodem i wyposażone w kilka zabezpieczeń, tak jak w przypadku banknotów. Na opakowaniu i kasecie można więc znaleźć zabezpieczającą etykietę holograficzną z logo. Dzięki temu w prosty sposób można odkryć ewentualną podróbkę. Wkład można również sprawdzić online na stronie producenta HP za pośrednictwem numeru seryjnego znajdującego się na etykiecie.

Możesz również sprawdzić autentyczność zakupionych wkładów za pomocą czytnika kodów QR w smartfonie. Wystarczy zeskanować kod pieczęci i po obejrzeniu strony z potwierdzeniem masz pewność, że wszystko jest w porządku. W przeciwnym razie natknąłeś się na podrobiony wkład.

Dlaczego warto kupić oryginalny wkład

  • Podróbka kartridż ma w porównaniu do oryginału, który zawiera kolory do drukarki HP, znacznie mniejszą pojemność. Oznacza to, że drukują znacznie mniej, a mogą uszkodzić nawet samą drukarkę.
  • Jeżeli podróbka uszkodzi drukarkę, możesz również stracić gwarancję. W ten sposób pierwotnie tanie podróbki staną się ostatecznie wielokrotnie droższe.
  • Wybierając oryginalny wkład, unikasz znacznie niskiej jakości druku, powtarzających się prób drukowania z powodu błędnych wydruków, szybkiego zużycia drukarki, a nawet całkowitego uszkodzenia drukarki.
  • Żywotność drukowanych dokumentów z oryginalnymi wkładami jest znacznie dłuższa w porównaniu z podróbkami.
  • Oryginalne wkłady zapewniają mniej odpadów dzięki bezpłatnemu i łatwemu recyklingowi. Natomiast podrabiane wkłady mogą szkodzić środowisku.