(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Zapotrzebowanie na bezpośrednie drukowanie z komórek wzrasta. Czy wiesz, jak to zrobić?

Nowoczesne komórki oferują atrakcyjny design, wystarczającą pojemność pamięci wewnętrznej, rozsądną wydajność i szereg przydatnych funkcji. Nic więc dziwnego, że smartfony reprezentują pełnowartościowe urządzenia, które mogą konkurować z tabletami i laptopami. Smartphony używamy do zakupów online, płacimy nimi bezgotówkowo, używamy ich do nawigacji czy też edukacji, ale to nie wszystko. Doskonałe usługi są w stanie świadczyć przy druku materiałów do pracy, dokumentów i zdjęć.

Czasy się zmieniają. A wraz z nimi sprzęt

Czas, w którym obecnie żyjemy, wydaje się nosić bajkowe siedmiomilowe buty. Ewolucja nowych technologii, urządzeń i techniki jest niespotykana i stale nabiera tempa. Wspomnijmy telefony komórkowe z końca ubiegłego wieku z niezgrabną konstrukcją, klawiaturą alfanumeryczną, prostym monochromatycznym wyświetlaczem, porównując je z dzisiejszymi modelami. Komentarz chyba nie jest konieczny. Nie będziemy porównywać ze sobą wydajności i funkcji, ponieważ porównywalibyśmy dwa zupełnie nieporównywalne ze sobą światy, dwa diametralnie różne urządzenia.

Jeżeli chodzi o parametry i funkcje komórek, wcale nie musimy patrzeć w daleką przeszłość. Do niedawna, gdybyśmy chcieli coś wydrukować bezpośrednio z telefonu komórkowego, musielibyśmy postępować podobnie jak podczas drukowania z komputera, czyli podłączyć komórkę do drukarki za pomocą kabla USB. Obecnie jednak drukowanie z urządzeń mobilnych jest znacznie łatwiejsze, ponieważ zarówno systemy Android, jak i iOS obsługują drukowanie bez konieczności instalowania jakiejkolwiek aplikacji. Jeżeli chodzi o drukowanie bezprzewodowe z komórki, wystarczy, aby drukarka spełniała dwa wymagania. Miała funkcję Wi-Fi i mogła być podłączona do sieci.

Jeżeli drukarka ma funkcję Wi-Fi, wygrałeś

W przypadku nowych drukarek spełnienie pierwszego wymagania nie powinno stanowić większego problemu, ponieważ wiele urządzeń oferuje tę funkcję. Po spełnieniu drugiego wymogu, czyli podłączeniu do sieci, wystarczy podłączyć smartfon do tej samej sieci i wysłać do drukarki polecenie wykonania pierwszego zadania drukowania, używając AirPrint (w przypadku komórek Apple) z przeglądarki Chrome (w przypadku komórek z Androidem). Warto pamiętać o tym, że przed samym drukowaniem można dokonać drobnych poprawek na zdjęciu lub dokumencie.

Szczegółowe "informacje" dotyczące drukowania z komórki z systemem operacyjnym Android

W urządzeniu Android można drukować z przeglądarki Chrome. Jest to bardzo proste. Wystarczy dodać drukarkę, która potrafi odbierać dane przez Wi-Fi lub sieć komórkową. Następnie wykonaj poniższe kroki:

1. Na swoim urządzeniu Android otwórz przeglądarkę Chrome.
2. Następnie otwórz stronę, zdjęcie lub plik, który chcesz wydrukować.
3. W prawym górnym rogu kliknij Więcej, a następnie Udostępnij.
4. Wybierz możliwość Drukuj.
5. W górnej części wybierz drukarkę, z której chcesz skorzystać.
6. Jeżeli chcesz zmienić ustawienia druku, kliknij strzałkę w dół.
7. Następnie kliknij Drukuj, aby wydrukować wybrane zdjęcia lub pliki.

Jak drukować z komórek Apple z systemem operacyjnym iOS

Urządzenia marki Apple, tak samo jak komórki z iOS, są wyposażone w funkcję bezprzewodowego drukowania AirPrint prosto z produkcji, co oznacza tylko jedno. Podczas drukowania można obejść się bez kolejnej aplikacji.

Jednak to tylko jedna strona monety. Drukarka musi obsługiwać funkcję AirPrint, aby komunikować się z urządzeniem mobilnym. Jeśli nie masz pewności, czy tak jest w przypadku twojej drukarki, polecamy sprawdzić tę informację w załączonej specyfikacji lub instrukcję obsługi drukarki. Ewentualnie można odwiedzić stronę producenta. W przeciwnym razie procedura drukowania jest prosta. Podłączasz swój telefon komórkowy i drukarkę do tej samej sieci Wi-Fi, a następnie po prostu wybierasz określone zdjęcie lub dokument, drukarkę, wpisujesz liczbę kopii i wydajesz polecenie drukowania.