(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Brother MFC, DCP i HL. Co? No właśnie...

Wiadomo już, że firma Brother jest jednym z przodujących producentów drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych na świecie. W tym artykule chcielibyśmy jednak skupić się na niej bardziej, ponieważ jest u nas niezwykle popularna. Jak poznać ją po nazwach produktów? Co oznacza na przykład MFC, DCP lub HL? Przyjrzyjmy się wspólnie...

Podział drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych Brother według oznaczeń

W portfolio firmy Brother znajdziemy zarówno drukarki laserowe (jednofunkcyjne - tylko funkcja drukowania), jak i laserowe urządzenia wielofunkcyjne.

  • Brother HL to podstawowe drukarki laserowe Brother, które oferują jedynie funkcję drukowania.
  • Brother DCP to laserowe drukarki wielofunkcyjne, które oprócz funkcji drukowania mogą skanować i kopiować dokumenty.
  • Brother MFC są również podobne do laserowych drukarek wielofunkcyjnych Brother z oznaczeniem DCP, ale oferują dodatkową funkcję oprócz drukowania, skanowania i kopiowania, a mianowicie FAX. Niektóre z nich umożliwiają również drukowanie przez Wi-Fi, co pozwala na łatwe i szybkie drukowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych.

Wszystkie te drukarki mają jedną wspólną cechę - są bardziej odpowiednie dla mniejszych biur lub domów, w których drukujemy raczej mniejsze ilości dokumentów.

  • Brother HL-L, DCP-L, MFC-L - wystarczy dodać literę "L" do tych drukarek i otrzymujemy drukarki laserowe i drukarki wielofunkcyjne, które są szybsze i bardziej wydajne i sprawdzą się w większych firmach i korporacjach. Co jest w nich wyjątkowego? Wspaniali ludzie z Brother nie tylko dodali łączność bezprzewodową do większości z nich, ale niektóre z nich mają również opcjonalny podajnik papieru.
  • Brother HL-B - Drukarki "B" są częścią linii TonerBenefit, która jest wielką nowością firmy Brother. Ale co to oznacza dla nas? Dzięki tym urządzeniom laserowym zyskujemy szybszą, a zarazem cichszą pracę i, co najważniejsze, ekonomiczne drukowanie. Ale to nie wszystko. W drukarkach zastosowano bowiem nową wiązkę laserową, która została opracowana z myślą o jak najdłuższej żywotności, a także toner startowy.
  • Brother DCP-B - te laserowe drukarki wielofunkcyjne Brother nie tylko są standardowo wyposażone w skaner i kopiarkę, ale oferują wszystko to, co drukarki Brother HL-B - toner startowy, szybszą, ale cichszą pracę, ekonomiczne drukowanie oraz nową i ulepszoną wiązkę laserową. Tak, te wielofunkcyjne urządzenia są również częścią programu TonerBenefit. To jak spełnienie marzeń, prawda?

WSKAZÓWKA: "Toner startowy nie uruchomi samochodu, ale..."

Wszystkie te drukarki są stworzone dla większych firm i instytucji. Opłacają się głównie ze względu na większą oszczędność, gdy trzeba wydrukować dużą ilość niezbędnych dokumentów w jak najkrótszym czasie.

Podział wielofunkcyjnych drukarek atramentowych Brother ze względu na przeznaczenie

Oferta atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych Brother obejmuje wyłącznie atramentowe urządzenia wielofunkcyjne.

  • Brother MFC-J i DPC-J to atramentowe drukarki wielofunkcyjne, które posiadają nie tylko możliwość drukowania, ale podobnie jak drukarki laserowe, oferują również możliwość skanowania, kopiowania i faksowania. Nadają się do drukowania w domu (np. zdjęć rodzinnych) lub mniejszych biurach (np. kolorowych dokumentów, zdjęć).
  • Brother MFC-J i DPC-J - Nie, to nie literówka. Atramentowe urządzenia wielofunkcyjne Brother przeznaczone dla większych firm (np. studiów graficznych), które wykorzystują bardziej wydajne drukowanie, mają to samo oznaczenie produktu. Oferują one jednak łączność bezprzewodową, a niektóre z nich wyposażone są również w dodatkowe podajniki papieru i mogą drukować na nośnikach o rozmiarze do A3.
  • Brother MFC-T i DCP-T to atramentowe drukarki wielofunkcyjne z systemem zbiorników. Oznacza to, że w przeciwieństwie do innych urządzeń atramentowych, posiadają one wbudowane zbiorniki z atramentem. Jaka jest ich zaleta? Nie trzeba kupować oddzielnych wkładów i wymieniać ich za każdym razem, gdy się skończą, ale wystarczy napełnić pojedynczą buteleczkę odpowiednim kolorem w danym pojemniku. Ponadto można znaleźć oddzielne wkłady atramentowe w postaci butelek w lepszej cenie i z większą zawartością atramentu niż mogą pomieścić wkłady. Tak więc wielofunkcyjne drukarki atramentowe z systemem zbiorników z pewnością pozwolą zaoszczędzić czas, wysiłek i, co najważniejsze, koszty podczas drukowania większych ilości materiałów.

Mamy nadzieję, że po tym artykule dowiedzieliście się Państwo nieco więcej o drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych Brother. Jeśli macie pytania, piszcie do nas na adres info@cdrmarket.pl.