(Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00)info@CDRmarket.pl

Nie należy lekceważyć drukarek etykiet. Potrafią być skutecznym narzędziem marketingowym

Informacje, marketing i komunikacja z klientami zmieniają świat. Techniki marketingowe są obecnie powszechnie stosowane przez znane osobistości, polityków i oczywiście podmioty przedsiębiorcze. Te nawet, jeśli chcą należeć do dynamicznie rozwijającego się świata, muszą ciągle szukać nowych sposobów i możliwości, jak dotrzeć lub informować obecnych i potencjalnych klientów.

Etykiety mogą być doskonałym źródłem informacji i mocną kartą atutową, szczególnie w rękach przedsiębiorców

Drukarki etykiet są obecnie szeroko stosowane w prawie wszystkich branżach. Dzięki nowoczesnym technologiom ich obsługa jest prosta, proces drukowania przyspiesza dostęp do przechowywanych szablonów. Utworzone etykiety zwiększają zaopatrzenie, wydajność, a także informują, ostrzegają, chronią lub zapobiegają wypadkom związanym z pracą.

Etykietom nie można niczego zarzucać nawet pod względem ich trwałości. Są odporne na pogodę, wysoką temperaturę, agresywne chemikalia, natryskiwanie pod wysokim ciśnieniem i wielokrotne cykle zmywania. Etykiety w razie potrzeby mogą przyklejać się do tłustych, szorstkich lub lakierowanych materiałów, problem nie stanowi nawet bezpieczeństwo zdrowotne etykiet, które wymagane jest w przemyśle spożywczym. Ponadto korzystna jest również cena materiałów wymaganych do ich produkcji.

Chociaż na pierwszy rzut oka może się nie wydawać, drukarki etykiet, szczegółowo etykiety z logo reklamowym firmy oraz szeregiem odpowiednich informacji o produkcie czy towaru mogą być naprawdę doskonałym narzędziem marketingowym, a jednocześnie ważnym źródłem informacji lub kanału komunikacji między biznesem a użytkownikami końcowymi i konsumentami. Omówmy więc kilka konkretnych zastosowań etykiet.

Sprzedawcy powinni zastanowić się nad zaletami etykiet

Profesjonalny wygląd i jakość etykiety jest bardzo ważna dla dystrybutorów ekskluzywnych produktów. Wina archiwalne z własnej produkcji lub alkoholu (oczywiście z legalnej gorzelni) są tylko przykładem wykorzystania jakościowych etykiet.

Etykiety są również doskonałą wskazówką dla producentów pierwotnych sprzedających swoje produkty lub uprawiających i hodujących w małych ilościach. Innymi słowy, etykiety na produktach sprzedawanych w ramach tak zwanej sprzedaży „z dworu” mogą informować nie tylko o zaletach i składzie produktu lub jego trwałości, ale także o głównym producencie, wraz z danymi kontaktowymi i innymi danymi marketingowymi.

Sklepy internetowe codziennie wykorzystują zalet drukarek etykiet 

Drukarki etykiet należą już do „wyposażenia obowiązkowego” niemal wszystkich firm prowadzących sklepy internetowe. Powód jest prosty. Liczba produktów w sklepach internetowych zwykle liczy się do dziesiątek lub setek, w przypadku naprawdę dużych firm do dziesiątek tysięcy produktów. Wielkość sklepu internetowego i produktów oferowanych ma zasadniczo wpływ na liczbę zamówień, które trzeba każdego dnia zrealizować. Wszystkie e-sklepy starają się o jak najszybszą realizację zamówień. Z pewnością nie ma tutaj miejsca na ręczne pisanie adresów wysyłkowych, dlatego w proces zaangażowane są drukarki etykiet, które wydrukują dziesiątki etykiet adresowych w celu przyspieszenia dostawy zamówionych towarów.

Wskazówka: Wybieramy odpowiednią drukarkę etykiet

Etykiety to idealny wybór dla placówek gastronomicznych

Zasadniczo pracodawca decyduje o tym, jak zapewnić posiłki. Ponieważ nie zawsze dostępna jest stołówka, wielu pracowników korzysta z usług placówek gastronomicznych dostarczających zamówione jedzenie w pudełkach lub boksach gastronomicznych.

I właśnie tutaj do dyspozycji jest przestrzeń marketingowa dla placówek gastronomicznych, które mogą na pudełkach umieścić nie tylko etykiety z informacją o składzie żywności, alergenach lub o długości czy sposobie podgrzewania, ale także logo firmy, dane kontaktowe i hasła marketingowe.

Drukarki etykiet są przydatne również w domach

Powyższe przykłady użycia etykiet dotyczyły przede wszystkim segmentu biznesowego. Oczywiście drukarki etykiet można także używać w środowisku domowym. Wyobraźnia nie ma granic, etykiet można wykorzystać do oznaczania pojemników na leki, żywność i przyprawy, a mężczyźni stosują je na pudełkach ze śrubami lub nakrętkami. Etykiety można też używać do oznaczania plików segregatorów z fakturami dotyczącymi gazu, energii elektrycznej, a także do etykietowania pudełek z akcesoriami sezonowymi itd.

Wskazówka: Czy drukować etykiety na produktach wewnętrznie czy zewnętrznie?